zbiegi kosmetyczne jesień

Zabiegi kosmetyczne na jesień

Jakie zabiegi kosmetyczne wykonuje się jesienią?

Jesienią, gdy skóra musi zregenerować się po długotrwałym działaniu promieni słonecznych. Często jest odwodniona i wiotka, dlatego potrzebuje szczególnej pielęgnacji. Jesień to korzystny czas na wykonanie zabiegów. Pogoda jest stabilna, nie ma silnego słońca ani mrozu, a wilgotność powietrza jest odpowiednia. Dlatego warto intensywne zabiegi kosmetyczne zaplanować właśnie na tą porę roku.

Jakie zabiegi kosmetyczne wykonuje się jesienią? Przede wszystkim pozwalają skórze odzyskać zdrowy wygląd po lecie oraz przygotowują ją na nadchodzącą zimę. Peelingi chemiczne, mikrodermabrazja to zabiegi, które warto wykonać właśnie jesienią!

Mikrodermabrazja

Dlaczego mikrodermabrazję najlepiej wykonać jesienią? Ponieważ promieniowanie słoneczne jest o wiele łagodniejsze, dzięki czemu skóra nawet po najbardziej inwazyjnym zabiegu nie jest wystawiona na szkodliwe promieniowanie.

Co to w ogóle jest ta mikrodermabrazja? Jest to zabieg mechanicznego złuszczania naskórka za pomocą specjalnych głowic, przeważnie diamentowych, prowadzi to do usunięcia zrogowaciałej warstwy skóry. W zależności od potrzeby może być albo delikatna, albo głęboka. Po zabiegu skóra jest pozbawiona zrogowaciałej warstwy, jednak przez to staje się dużo delikatniejsza i bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych min. słońca. Dlatego należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi kremem lub emulsją z filtrem UVA i UVB -30 (najlepiej 50).