DermoPen – dlaczego warto…

Innowacyjne urządzenie Dermo Pen Q1.

Jaki jest cel stosowania Dermo Pen Q1?

Dermo Pen Q1 pozwala na wykonanie mikrouszkodzeń skóry, co przekłada się na wzmożoną produkcję kolagenu i elastyny oraz wspomaganie odnowy komórkowej skóry. Dzięki specjalistycznym jednorazowym kartridżom nowej generacji pozwalamy na wprowadzenie ponad 80% produktu w głąb skóry ( przy tradycyjnych metodach około 5 %). Poprzez kontrolowane nakłucia skóry aktywujemy wzmożoną odnowę skóry, dzięki czemu uzyskujemy efekt liftingu i wygładzenia.

Dermo Pen Q1 w połączeniu z dobrze dobranymi kosmetykami umożliwia poprawienie kolorytu skóry, pozbycie się zmian pigmentacyjnych, obkurczenie porów skóry oraz zatrzymanie wypadania włosów. Urządzenie Dermo Pen Q1 znakomicie radzi sobie również z problemami skórnymi takimi jak: zmarszczki, blizny, ślady po trądziku, rozstępy. Po rekonwalescencji efekt zabiegowy utrzymuje się przez bardzo długi czas.

Ile sesji potrzebujemy, aby osiągnąć oczekiwany wynik i jak długo utrzymuje się efekt zabiegowy?

Mikrokanały w skórze zamykane są po około 30 minutach po zakończeniu zabiegu. W przypadku stosowania igieł na głębokości 0,5 mm zabieg można powtórzyć po tygodniu. W przypadku stosowania dłuższych igieł- sesję możemy powtórzyć po 1 miesiącu. W urządzeniu Dermo Pen Q1 możliwa jest regulacja głębokości mikro nakłuć : 0,25 mm do 1 mm – pozwala na wysoką precyzję iniekcyjną. Dla cery normalnej bez widocznych wad- profilaktycznie możemy wykonać serię 3 sesje zabiegowe. Dla zabiegów pigmentacyjnych potrzebujemy około 6 sesji zabiegowych. W przypadku blizn i rozstępów- 8-10 sesji zabiegowych. W celu podtrzymania efektów serię zaleca się wykonywać raz w roku.

Jakie odczucia towarzyszą podczas zabiegu Dermo Pen Q1?

Procedura Dermo Pen Q1 może powodować dyskomfort bólowy i wymaga znieczulenia miejscowego na około 20 minut przed zabiegiem. Istnieje możliwość zaczerwienienia skóry po zabiegu o różnym natężeniu, uczucie napięcia i ciepła w skórze poddanej zabiegowi. Nie zaleca się wykonywania makijażu w dniu zabiegu. W ciągu 3 dni po zabiegu zabronione jest stosowanie produktów z retinolem i witaminą C. Zaleca się stosowanie kremów regenerująco- nawilżających i kremów przeciwsłonecznych z wysokim filtrem.

Wskazania:

– leczenie blizn po trądziku o różnej głębokości,

– eliminacja drobnych zmarszczek,

– pozbycie się zmian pigmentacyjnych,

– eliminacja powiększonych porów,

– zatrzymanie wypadania włosów,

– leczenie rozstępów,

– redukcja tkanki tłuszczowej ( wymagane odpowiednie preparaty )

– rozjaśnienie koloru skóry.

Przeciwwskazania:

– ciąża i laktacja,

– procesy zapalne i zakaźne,

– wykonanie zabiegu peelingu chemicznego w ostatnich 2 tygodniach,

– choroba serca i naczyń krwionośnych,

– choroby układu krążenia,

– krzepliwość krwi,

– łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, opryszczka i inne choroby skóry

Jak wygląda zabieg?

Klientka wypełnia kartę Zgody na zabieg. Demakijaż miejsca zabiegowego. Nałożenie kremu znieczulającego. Dezynfekcja skóry. Po uruchomieniu urządzenia kartridż rozpoczyna pracę posuwisto- zwrotną z częstotliwością od 8000 nakłuć na minutę do 15000 nakłuć na minutę. Dzięki temu nakłucia w skórze rozłożone są równomiernie. Poprzez system nakłuć wprowadzamy specjalistycznie dobrane preparaty do głębokich warstw skóry, co umożliwia rozpoczęcie procesów regeneracyjnych.

Aby uzyskać oczekiwane rezultaty, przed zabiegiem należy starannie przygotować i dobrać odpowiedni preparat. Zabieg mezoterapii wykonany urządzeniem DERMO PEN Q1 pozwala na wprowadzenie preparatu znacznie głębiej i szybciej, co przekłada się na efekty zabiegowe.

Bardzo ważne jest zastosowanie się do zaleceń po zabiegowych, o których klientki są informowane podczas zabiegu.