Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe skuteczne w walce z wolnymi rodnikami?

Wolne rodniki to takie atomy tlenu, które posiadają tylko jeden elektron na swojej orbicie. Inaczej to reaktywne formy tlenu RFT. Jak to się ma do naszej skóry? Ano tak :

Skóra to najbardziej narażony organ na działanie RFT. Wchodząc bardziej w szczegóły, wolne rodniki w nadmiarze niszczą lipidy (tłuszcze) naskórka, uszkadzają jego naturalną barierę ochronną. A jak to robią?

Podbierają elektron, lipidom lub białkom np. kolagenowi( odp za elastyczność skóry). Są bardzo skuteczne i bezwzględne. Taki lipid lub białko staje się RFT. Skutkiem tego działania skóra staje się sucha i skłonna do podrażnień. Naruszone zostają również włókna kolagenowe i elastynowe skóry właściwej, a to prowadzi do utraty elastyczności i powstania głębokich zmarszczek. Może nawet powodować nowotwory skóry.

Gdy wolnych rodników będzie więcej niż antyoksydantów powstanie zjawisko nazywane stresem oksydacyjnym.

Wolnych rodników przybywa pod wpływem promieniowania UV, palenia papierosów, SMOGU,, konserwantów, alkoholu, , ale także błędów dietetycznych (za dużo tłuszczu, cukru, żywność wysoko przetworzona)

Jak pozbyć się wolnych rodników ze skóry w naszym gabinecie ?

Tu z pomocą przychodzą kosmetyki i zabiegi z wykorzystaniem antyoksydantów tj. witamin C, A E oraz koenzymu Q10. Jednak od kilku lat prowadzone są badania, a Japonia jest prekursorem tych badań, w których wykazuje się, że największą skuteczność w usuwaniu wolnych rodników posiada wodór. Wodór z uwagi na to, że jest najmniejszym atomem w przyrodzie, jest w stanie w bardzo szybki sposób dotrzeć do przestrzeni międzykomórkowych naszej skóry i związać się z niesparowanym elektronem wolnego rodnika.

Na tym właśnie procesie budowana jest skuteczność zabiegu oczyszczania wodorowego. Urządzenie stosowane w terapii posiada wbudowany generator wodoru, dzięki czemu nasycona wodorem woda zostaje bezpośrednio wtłoczona w skórę.

Efekt oczyszczenia i wyrównania kolorytu możemy spotęgować łącząc zabieg z liftingującym działanie fal radiowych RF, które w wyniku podgrzewania komórek kolagenowych prowadzą do ich przebudowy.

Efekty zabiegu oczyszczania wodorowego połączonego z radiofrekwencją RF:

  • świeża promienna i sprężysta skóra

  • złuszczenie martwych komórek naskórka

  • oczyszczenie porów skóry

  • wygładzenie zmarszczek

  • nawilżenie skóry

  • spowolnienie procesów starzenia skóry

  • wyrównanie kolorytu

Zalety:

  • zabieg bezinwazyjny

Oczyszczanie wodorowe w ELLE.

Zapraszamy na zabieg oczyszczania wodorowego do Studia urody Elle. Zadbamy o wasze piękno i zdrowie.