makijaż permanentny Gliwice

Makijaż permanentny

Od zawsze ludzie chcieli być piękni. Przyozdabiano ciało na różne sposoby od nakładanej biżuterii, kolczyków w różnych częściach ciała, malowania ciała farbami by wreszcie wymyślić tatuaż. Właśnie takie były początkimakijażu permanentnego.

Makijaż permanentnypodkreśla walory urody, maskuje jej niedoskonałości, tuszuje plamy pigmentacyjne, przebarwienia i blizny, ale przede wszystkim jest to makijaż trwały i nie rozmazuje się w najmniej oczekiwanych momentach. Pozwala na wymodelowanie twarzy tak, aby podkreślić to co najpiękniejsze a przy okazji odjąć sobie lat.

Makijaż permanentny – dla kogo i w jakim celu?

Niedoskonałości twarzy tuszuje w doskonały sposób Contour Make-Up. Należy wyjaśnić jedno – makijaż permanentny nie maluje twarzy, ale podkreśla w sposób naturalny jej kontury. 

Za pomocą makijażu permanentnegomożna:

  • skorygować kształt ust (powiększyć je, zlikwidować brak symetrii, wzmocnić kolor),
  • podkreślić kontur oczu (dzięki kreseczkom u nasady rzęs sprawić że nabiorą wyrazistości),
  • skorygować niesymetryczne, przerzedzone, zbyt cienkie lub opadające brwi,
  • zamaskować defekty skóry (plamy, blizny, przebarwienia).

Makijaż permanentny jest doskonałym rozwiązaniem dla Pań które chronicznie cierpią na poranny brak czasu :), nie mogą malować się ze względów alergicznych, uprawiaja sporty wodne (pięknie wyglądać na basenie, mimo czepka to chyba marzenie każdej z nas). Makijaż trwały to także świetne rozwiązanie dla osób o przerzedzonych brwiach czy rzęsach, również po chemioterapii.

Wykonanie makijażu permanentnego – jak i gdzie?

Makijaż permanentny jest to wprowadzenie pod skórę, za pomocą aparatu igłowego, naturalnych pigmentów, dobranych kolorystycznie w ten sposób by nie różniły się od kolorytu skóry. Przed zabiegiem kosmetyczka powinna przeprowadzić wywiad z klientką pytając o stan zdrowia (należy upewnić się czy nie ma przeciwwskazań – infekcja, cukrzyca, łuszczyca, ciąża, przyjmowanie niektórych leków) i opowiedzieć o samym zabiegu. Kolor oraz kształ dobierany jest wspólnie przez linergistkę oraz klientkę. Aby zapewnić trwałość zabiegu należy uzupełniać barwnik raz do roku.

Taki zabieg powinien być wykonywany przez kosmetyczkę lub kosmetologa z tytułem linergistki, a co ważne z talentem. Nawet najlepsze wykształcenie bez pewnej ręki i poczucia estetyki nie da dobrych efektów. O tym że igły powinny być jednorazowe a farby niealergizujące chyba nawet nie powinnam wspominać – jest to oczywiste.

Na makijaż permanentny zapraszamy do Elle kosmetyka Gliwice. Zabieg wykonuje kosmetolog – linergistka z ogromnym doświadczeniem. Stosujemy barwniki z najwyższej półki marki Goldeneye.

Kilka naszych prac poniżej.